Wegarnia, czyli właściwie kto i co?



Cześć, nazywam się Kamila i założyłam Wegarnię w 2012 roku, choć oficjalną premierę miała w styczniu 2013.

Sklep powstał z mojego przekonania, że warto zebrać w jednym miejscu materiały na temat obu aspektów weganizmu i wegetarianizmu: kulinaria i prawa zwierząt. Tak zrodziła się pierwsza w Polsce wegeksięgarnia, której asortyment stopniowo rozszerzałam i rozszerzam nadal. Oprócz książek na wegarnia.pl znajdziesz teraz także kubki i torby z wegehasłami, koszulki, tekstylia do kuchni, badziki, magnesy, kosmetyki do pielęgnacji tatuażu i produkty dla dwojga. W przyszłości pojawią się kolejne gadżety i produkty do kuchni.

Na początku istnienia Wegarni ponad połowę tytułów stanowiły książki anglojęzyczne. Te po polsku można było wymienić z pamięci niemal na jednym wydechu. To czasy, gdy wszystkie nowości czytałam na bieżąco, żeby móc ze szczegółami o nich opowiadać i podpowiadać Wam podczas zakupów - zarówno online jak i na stoiskach, gdzie wystawiam się z Wegarnią.

Z czasem nasz rodzimy rynek zaczął się powiększać, a książki po angielsku zaczęły być małym procentem całej oferty Wegarni. Ta super "klęska urodzaju" sprawiła, że może nie nadążam z czytaniem wszystkiego, ale mam super frajdę, gdy mogę doradzić komuś książkę skrojoną pod jego potrzeby. Wegańska, bezglutenowa książka z prostymi przepisami? Kiedyś nie do pomyślenia, teraz mogę zaproponować np. "Wegańskie wypieki" Teresy Reimann. Coś o wpływie mięsa na środowisko? Mamy już po polsku Farmagedon.

Mam to szczęście, że wiele osób wokół mnie również zajmuje się prowadzeniem wegańskiej firmy lub inicjatywy. Współpraca z Vege Runners, Vegan Workout, Vegemodą, wspólne konkursy ze Sweet Piggy i cała masa innych akcji to często wynik rozmów z innymi osobami nakręconymi na promocję tych samych wartości co ja.

Póki co prowadzę Wegarnię sama, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni i wegarniowy zespół rozszerzy się o kolejnych pasjonatów wegepropagandy ;)


P.S. Mamy to! O ile nie zaznaczono inaczej w treści opisu, wszystko, co widzisz na stronie naszego sklepu jest już dostępne - nie musisz czekać na sprowadzenie towaru z innego kraju ani hurtowni. Oznacza to możliwie najkrótszy czas realizacji Twojego zamówienia.

 

Ważne dane:
właścicielem sklepu jest firma

Kamila Pokój SPILO
NIP 1132719289

REGON 146421719
e-mail: kontakt@wegarnia.pl

 

Numer konta do przelewów:

55 1950 0001 2006 0400 2590 0002

regulamin sklepu internetowego