Bonobo i ateista - Frans de Waal

Nowy produkt

W poszukiwaniu humanizmu wśród naczelnych

Więcej szczegółów

Bonobo i ateista - Frans de Waal 5.00 3

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5.00 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 3

Opis

Liczba stron: 360
Wymiary: 14 x 21,5 cm
Język: polski
ISBN: 978-83-7886-086-0
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Autor: Frans de Waal, tłum. Krzysztof Komas
Rok wydania: 2014

Więcej informacji

Czy ludzie potrzebują religii, by zachowywać się moralnie? Gdzie można odnaleźć biologiczne fundamenty humanizmu? Jakie są ewolucyjne źródła moralności i religii?


W "Bonobo i ateista" Frans de Waal kontynuuje biologiczne dociekania na temat ewolucyjnych źródeł mechanizmów społecznych i kulturowych. Tym razem sięga do badań nad zachowaniem zwierząt, by lepiej zrozumieć funkcję religii we współczesnym świecie

Szczególną uwagę de Waal poświęca bonobo, pokojowemu i emaptycznemu gatunkowi małpy człekokształtnej, która pod względem zachowania być może najbardziej przypomina wspólnego przodka ludzi i ich najbliższych krewnych wśród naczelnych.

Konfrontując ateistę z bonobo, de Waal przygląda się dyskusji na temat biologicznych podstaw moralności i religii oraz domniemanej wojnie między nauką i religią. Odrzuca dogmatyzm neoateistów. Sięga do bogatej tradycji humanizmu, by szukać odpowiedzi na pytanie o to, czego współczesny świat może się nauczyć od religii, nawet jeśli ostatecznie miałby ją odrzucić.

W 2013 r. książka "Bonobo i ateista" znalazła się na liście dziesięciu najlepszych książek naukowych czasopisma "New Scientist" w 2013 roku.

O autorze książki "Bonobo i ateista"

Frans de Waal jest jednym z najbardziej znanych prymatologów na świecie. W swoich badaniach skupia się na odkryciu związków pomiędzy zachowaniami naczelnych a strukturami występującymi w kulturach całego świata.

Opinie

Napisz opinię

Bonobo i ateista - Frans de Waal

Bonobo i ateista - Frans de Waal

W poszukiwaniu humanizmu wśród naczelnych