Mięsoholicy - 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka

Nowy produkt

Pisarka popularnonaukowa Marta Zaraska  rozwiązuje w książce "Mięsoholicy" coś, co nazywa „mięsną łamigłówką”, wyjaśniając, dlaczego nasza miłość do mięsa trwa pomimo jego szkodliwego działania.

Więcej szczegółów

Mięsoholicy - 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka 4.43 7

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4.43 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 7

Opis

Liczba stron: 384
Język: polski
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-8015-638-8
Wydawnictwo: Czarna Owca
Tytuł oryginału: Meathooked: The History and Science of Our 2.5-Million-Year Obsession with Meat
Autor: Marta Zaraska, tłum. Sławomir Paruszewski
Rok wydania: 2017

Więcej informacji

Jednym z ważniejszych odkryć naukowych naszych czasów związanych z ochroną zdrowia są szkodliwe skutki jedzenia mięsa. Niemal każdego dnia spływają do nas ostrzeżenia o negatywnym wpływie produkcji oraz konsumpcji mięsa na środowisko i organizm człowieka. Wielu z nas próbuje ograniczyć ilość spożywanego mięsa, wielu próbowało całkowicie z niego zrezygnować. Niełatwo jednak oprzeć się wędzonym, suszonym, grillowanym czy smażonym przysmakom, które nas kuszą. Co powoduje, że mamy tak nieprzepartą ochotę na zwierzęce białko i że nie potrafimy się od niego odzwyczaić? A skoro jedzenie mięsa rzeczywiście szkodzi naszemu zdrowiu, to dlaczego ewolucja nie uczyniła nas po prostu wegetarianami?

Autorka zabiera nas w fascynującą podróż dookoła świata po różnych kulturach spożywania mięsa, pokazując niezwykłe restauracje mięsne w Indiach, składanie ofiar ze zwierząt w świątyniach w Beninie oraz laboratoria w Holandii, gdzie mięso hodowane jest w szalkach Petriego. Badając potężny wpływ ewolucji i działania mięsnego lobby, budowę genetyczną człowieka oraz tradycje naszych pramatek, Zaraska ujawnia oddziaływanie sił, które sprawiają, że wciąż trwamy w uzależnieniu od zwierzęcego białka.

Mięsoholicy to książka dla każdego, od zagorzałych mięsożerców po zdeklarowanych wegan. Opisuje jedną z najtrwalszych ludzkich tradycji, ostatecznie wyjaśniając, dlaczego w dającej się przewidzieć przyszłości konsumpcja mięsa wciąż będzie wpływać na nasze organizmy i otaczający nas świat.   


"Mięsoholicy. 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka" - o autorce:


MARTA ZARASKA to dziennikarka specjalizująca się w publikacjach naukowych. Jest również korespondentką zagraniczną, autorką artykułów publikowanych między innymi w The Washington Post, Scientific American, The Atlantic, The Los Angeles Times, National Geographic Traveler, The Boston Globe oraz w polskim tygodniku Polityka. Zaraska ukończyła  prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka we Francji z mężem, córką i dwoma wiekowymi psami.

Opinie

Napisz opinię

Mięsoholicy - 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka

Mięsoholicy - 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka

Pisarka popularnonaukowa Marta Zaraska  rozwiązuje w książce "Mięsoholicy" coś, co nazywa „mięsną łamigłówką”, wyjaśniając, dlaczego nasza miłość do mięsa trwa pomimo jego szkodliwego działania.

Produkty powiązane